Aromáty škodia? Alergické reakcie, poškodené šperky a… rozvody

?

Parfémy škodia? Alergické reakcie, poškodené šperky a… rozvody?

Vybrané parfémy môžu mať vplyv na naše zdravie a duševnú pohodu. Môže to vplývať aj na naše životy v negatívnych spôsobov – alergické reakcie a dokonca až poškodené šperky a rozvody. Tí, ktorí trpia alergiou v rôznych formách, by mali byť obzvlášť opatrní, pretože môžu mať citlivú pokožku alebo pľúca a preto sa môžu prejaviť alergické reakcie.

Čo to znamená pre ľudí, ktorí nosia parfémy?

Väčšina parfémov obsahuje chemikálie, a preto by ste sa mali vyhnúť noseniu parfumov pretože vám môžu spôsobiť alergické reakcie. Najbežnejšou príčinou alergie na parfumy sú látky, ako sú phenyléndiamín, cinnamal a linalool. Ak máte citlivú pokožku, môže sa dostať pod vplyvom parfumu. Môžu tiež zapríčiniť alergiu na slnko.

Vo väčšine prípadov sa alergické reakcie prejavia v podobe svrbenia, začervenania alebo opuchu. Ak prežívate príznaky alergie, obráťte sa na svojho lekára o pomoc. Lekár vám môže predpísať antihistaminiká alebo kortikoidy na zmiernenie alergickej reakcie.

Môžu parfémy poškodiť aj vaše šperky?

Áno, parfémy môžu poškodiť šperky. Väčšina šperkov je vyrobená zo striebra alebo zlata. Môžu sa ľahko korodiť ak sú vystavené kyslíku, slnku, potu, vody, kozmetike alebo vôniam. Šperky môžu tiež ľahko stratiť svoju farbu, ak sú dlhodobo vystavené parfumom.

Je dôležité mať na pamäti, že dlhodobé vystavenie šperkov parfumu môže ich poškodiť. Ak nosíte parfém, aplikujte ho pred obliekaním šperkov. Nesprchujte sa alebo sa neponárajte do vody, kým na sebe nemáte šperky. Ak sa pozrieš do šperkovnice, uisti sa, že sú úplne suché, až potom na seba daj šperky.

Môžu parfémy viesť k rozvodom?

Parfumy nemusia viesť k rozvodom, ale ak používate príliš veľa parfumu, môže to spôsobiť problémy v partnerskom vzťahu. Ak svoju polovičku omrvíte silnou vôňou, môžete sa jej snažiť odpudzovať. Štúdie dokázali, že partnerské vzťahy sú často narušené pretože jeden partner používa nadmerné množstvo parfumu. Navyše, veľké množstvo parfumu môže negatívne ovplyvniť ľudský hormónálny systém, čo môže tiež ovplyvniť zdravie a emócie vzťahu.

Parfumy samy osebe nemusia byť zdrojom rozvodov, ale ľudia, ktorí nosia príliš veľa parfumu, sú viac pravdepodobné, že ich partnerský vzťah prežije ťažkosti. Ak sa chcete prestať cítiť byť prehnané parfumovaný, postupujte podľa týchto tipov:

  • Používajte slabé parfumy alebo parfumové spreje;
  • Aplikujte ich na šaty a šperky, nie na pokožke;
  • Neaplikujte ich príliš veľa;
  • Aplikujte parfum dvakrát denne (na oboch stranách);
  • Neaplikujte parfum počas noci

Zhrnutie

Takže parfémy sú pre ľudí, ktorí trpia alergiami, ale aj pre ich šperky veľmi nebezpečné. Parfémy môžu spôsobiť alergické reakcie, poškodiť vaše šperky aj zmeniť vaše imidž v partnerskom vzťahu. Môžete si vybrať z nízkoparfumovaných produktov, alebo postupujte podľa pravidiel, ktoré sme uviedli vyššie.

Najdôležitejšou vecou je vedieť, prečo používate parfém a akú úlohu hrajú v živote. Ak budete mať na pamäti tieto tipy, stane sa vám parfémy vernými spoločníkmi.