Váš domov je vaše útočisko – perfektné miesto na relaxujúce SPA

Kde sa cítime najpohodlnejší, najslobodnejší a najšťastnejší? Doma, samozrejme. Môžete byť sami sebou a váš dom je miestom, kde si môžete najlepšie odpočinúť. Preto by ste mali využiť túto svätyňu a vytvoriť si vlastné SPA podobné rituály, ktoré ponúkajú exkluzívne kozmetické salóny. Ako to dosiahnuť? Tu sú spôsoby, ako si doma dopriať skutočnú relaxáciu tela i duše.

1. Relaxácia = kúpeľ

Je zrejmé, že to nemôže byť iba obyčajný kúpeľ – zdokonalte ho: použite soli do kúpele (levanduľová soľ má jednu z najbohatších aróma), vonné oleje, aromatické kadidlo a sviečky … Inými slovami, vytvorte so neobvyklú, príjemnú a relaxačnú atmosféra v kúpeľni, takže si môžete oddýchnuť a odpočinúť si vďaka šumivým soliam, nádherným jemným arómam a nafúknutej pene. Sviečky a ukľudňujúca hudba určite prispejú k dokonalej atmosfére. Pamätajte však, že ani ten najpohodlnejší kúpeľ nemôže byť „nadmerne používaný“ – maximálna doba, počas ktorej by mala byť vaša pokožka v teplej vode, je 20 minút. Dlhší kúpeľ spôsobí nežiaduce nepriaznivé účinky – dehydratáciu pokožky namiesto jej regenerácie a upokojenia.

2. Voňavý peeling – pohodlie a starostlivosť o telo

Vane a vône pôsobia na vaše zmysly, ale bolo by pekné, ak by ste mohli urobiť niečo prospešné aj pre svoju pokožku. Siahnite po telovom peelingu a jemne si pokožku masírujte pomocou kruhových pohybov. Môžete si vyskúšať produkt z obchodu, ale domáce peelingy rovnako poskytujú skvelé výsledky. Mletú kávu zmiešajte s prírodným olejom (tiež s olivovým olejom) a 2-3 kvapkami obľúbeného éterického oleja. Ak chcete dosiahnuť anticelulitídový efekt, pridajte éterický olej z grapefruitu.

Medzi ďalšie účinné látky bojujúce proti celulitíde, ktoré nájdete v bežnej kuchyni, patrí cukor, himalájska soľ, ovsené vločky.

3. Bublinový oblak na tvári!

Jemnú masáž privíta aj pokožka tváre. Teraz je vďaka kúpeľu správne hydratovaná a absorbuje viac látoka. Je to ten pravý čas na nanesenie masky. Bublinková maska ​​na tvár je teraz tá správna vec – nielenže hydratuje pokožku a dodáva jej kyslík, ale taktiež ako určená pre SPA rituály, premieňa sa na mäkkú penu a jemne prebubláva na tvári. Túto vynikajúcu a tak relaxačnú atmosféru si môžete vyskúšať počas vášho domáceho SPA.

4. SPA pre vlasy – orientálne, prírodné oleje

Ak chcete, aby so vaše vlasy obnovili svoju vitalitu, hydratáciu a lesk, siahnite po prírodných olejoch a ošetrite účes orientálnym rituálnym olejovaním. Je to prastará liečba, ktorú už celé stáročia používajú a milujú indické ženy. Najlepšia vec, ktorú môžete urobiť, je zvoliť si čo najvyváženejšiu zmes nerafinovaných a za studena lisovaných olejov vhodných pre váš typ vlasov. Získate veľa výhod – regeneráia vlasov, zvýšenie vlhkosti, relaxácia pokožky hlavy. Ošetrenie vlasov a pokožky hlavy olejom je kúpeľný rituál, ktorý mení hru – som si istá, že odhalíte jeho mystickú silu a úžasné výhody pre vlasy. Pravidelné ošetrenie vlasov olejom zlepšuje štruktúru vlasov, chráni pred poškodením a toxínmi, stimuluje korienky a zosilňuje rast vlasov. Pripravte sa na veľa detských vlasov a hustý, objemný a žiarivý účes.

Existuje jedna ďalšia výhoda olejovania vlasov: zatiaľ čo zvolený olej „leží“ na vlasoch, môžete si úplne oddýchnuť a počúvať hudbu, čítať knihu alebo sledovať obľúbenú televíznu reláciu.

5. SPA pre nohy a ruky

Vaša pokožka rúk a nôh vyžaduje rovnakú starostlivosť a pozornosť ako všetky ostatné časti tela. Krém nepostačuje na úplné opravy, preto si nohy a ruky ošetrujte znova a znova ošetrujte v relaxačnom kúpeli. Nohy si namočte do teplej vody obohatenej o zvolenú soľ nôh. Po tomto type kúpeľa sú vaše nohy pripravené na krém zvyšujúci vlhkosť.

Vaše ruky neodmietnu pekný kúpeľ – udržiavajte ich v teplej vode (s 2 lyžicami prírodného oleja a lyžičkou citrónovej šťavy) asi 10 minút. Toto ošetrenie vyživuje pokožku a posilňuje nechty.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *