Nápady na zimnú starostlivosť o chodidlá

Zvyčajne ukazujeme chodidlá iba v lete, preto sa o ne staráme len v lete. Avšak pre naše pohodlie by sme sa o naše chodidlá mali starať celý rok. Je pravda, že v zime je táto úloha zložitejšia. Je to preto, že teplé ponožky a topánky, ktoré chránia proti chladu, pevne zakrývajú chodidlá a spôsobujú, že sa tak potia intenzívnejšie ako obvykle. Ako sa o ne postarať? Suché, popraskané päty a spotené nohy – existujú nejaké prostriedky na nápravu? Skontrolujte, ako by mala vyzerať správna starostlivosť o suchú pokožku v zime.

Suché päty – ako na nápravu

V zime nosíme ťažké, izolované topánky, takže máme sklon k prechladzovaniu a prehrevaniu nôh. V dôsledku toho sa epiderma stáva hrubšou a pevnejšou. Budeme to schopní zvládnuť za predpokladu, že sa pravidelne staráme o chodidlá. Kde začať? Začneme zvláčňovacím kúpeľom. Na jeho prípravu potrebujeme olej, soľ do kúpeľa, hydratačné oleje alebo antiseptiká, ktoré sú k dispozícii v obchodoch s ortopedickými zdravotníckymi potrebami alebo v obchodoch s bylinkovou medicínou, a samozrejme horúcu vodou. Po niekoľkých minútach namáčania nôh môžete začať odstraňovať epidermu. Na tento účel sa odporúča kúpiť si škrabku na nohy, pilník na nohy alebo peeling. Škrabka na nohy nie je vždy ideálne, pretože je to dosť náročné, preto je lepšie použiť podložku na nohy alebo peeling. Takýto kúpeľ si môžete robiť raz týždenne.

Základnou chybou je príliš časté alebo intenzívne odstránenie odumretej pokožky. Tákéto ošetrenie by mohlo mať práve opačný účinok ako ten, ktorý hľadáme. Ak to robíme príliš často, potom epiderma rastie rýchlejšie, a to aj vtedy, keď ju odstraňujeme intenzívne, môžeme si tak narušiť vrstvu kože a vystaviť sa plesňovým a bakteriálnym infekciám. Z tohto dôvodu je kľúčom pravidelnosť. V skutočnosti by sme mali epidermu odstraňovať pravidelne – v priemere raz za týždeň, alebo štrnásť dní, ale nie častejšie. Výsledky sa dostavia veľmi rýchlo.

Starostlivosť o suchú pokožku chodidiel

Hladké a mäkké chodidlá – to je výsledok našich krokov až do tohto bodu. Teraz by mali byť správne vyživované a hydratované. Väčšina krémov dodatočne vyhladzuje a spevňuje chodidlá. Účinok trvá 24 hodín. Takéto ošetrenie by sa malo robiť každý večer.

Popraskané päty – ako na nápravu

V mnohých prípadoch sa päty stávajú popraskanými a koža na pätách rastie až prekvapujúcou rýchlosťou. V takom prípade by ste si mali každý večer po kúpeli naniesť zmäkčovací krém. Krém by mal obsahovať jojobový a avokádový olej, extrakt zo šalvie a byliny. V prípade tvrdých a popraskaných pät je dobré zvoliť si krémy, alebo masti na báze jelenieho loja, včelieho vosku, parafínu a mandľového oleja.

Spotené nohy – ako na nápravu

Predtým, ako si obečiete ponožky alebo pančucháče, mali by sme ich postriekať dezodorantom alebo posypať mastencom. Výrobky dostupné na trhu osviežujú a chránia chodidlo pred nepríjemným zápachom a často obsahujú antibakteriálne prísady.

Typ obuvi, ktorú nosíme, je tiež dôležitý, pokiaľ ide o starostlivosť o chodidlá. Aby ste predišli nepríjemnému zápachu potu, vymeňte si obuv každé 4 hodiny alebo použite sprej na obuv, ktorý má protiplesňové účinky.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *