Mladá a bezchybná pokožka – 7 jednoduchých & účinných trikov

Pokožka tela nestarne viditeľným spôsobom ako tvár – ale v určitom veku si človek môže všimnúť, že jeho pokožka stráca svoju pevnosť, stáva sa matnou a drsnou. Epiderma sa stáva menej elastickou a na celom tele sa môžu objaviť farebné alebo pigmentové škvrny. Prvé vrásky sa najčastejšie objavujú na výstrihu a na krku. Je možné starať sa o pokožku tela, aby bola hladká a mladistvá? Áno, samozrejme! Ukážeme vám, ako na to.

Ako si udržať pokožku tela mladú a bezchybnú?

1. Používajte oleje a hydratujte pokožku

Mnohé z nás sa vzdávajú používania telového mlieka – zvyčajne ráno jednoducho nemáme dosť času, pretože sme v zhone, pretože musíme ísť do práce, alebo v našej každodennej rutine. Zatiaľ je však olejovanie a hydratácia pokožky veľmi dôležitý kozmetický prípravok. Po prvé, pretože bez správnej dávky vlhkosti pokožka začne vysychať a stráca svoju pevnosť rýchlejšie, a preto sa na nej pravdepodobne objavia vrásky a jemné línie. Po druhé, telové mlieko chráni pokožku pred nepriaznivými účinkami slnečného žiarenia a pred toxínmi z prostredia.

Pri kúpe kozmetiky na starostlivosť o telo vždy skontrolujte, či má daný prípravok dostatočne bohaté zloženie. Ak balzam prekypuje prírodnými telovými olejmi – produkt nielen vyživuje a zabraňuje dehydratácií, ale zároveň pokožku chráni pred vysušením a poskytuje jej množstvo vitamínov a minerálov. Najodporúčanejšími a najúčinnejšími olejmi proti starnutiu sú arganový olej a bambucké maslo. Najlepšie je ich používať cez noc, aby mali dostatok času na to, aby prenikli do pokožky a intenzívne ju vyživovali.

2. Robte si pravidelný peeling

Telové peelingy sú skvelým prostriedkom, ako sa zbaviť odumretých kožných buniek, vyhladiť a rozjasniť pokožku, ako aj posilniť subkutánny obeh. Týmto spôsobom budú toxíny rýchlejšie odstraňované z kožných buniek a vaše pokožka bude pevná a bez akejkoľvek zmeny farby. Navyše telové peelingy detoxikujú pokožku a zlepšujú hĺbkovú absorbciu prísad z balzamov a pleťových vôd. To zaisťuje zvýšený výkon účinných látok a následne zlepšenú starostlivosť o pokožku.

3. Nebuďte lenivcom domácim!

Ak chcete, aby vaše telo bolo mladšie a pevnejšie čo najdlhšie – nezabudnite na fyzické aktivity. Nemusia byť veľmi intenzívne. Niekedy stačí dlhá prechádzka alebo pár minútové ranné cvičenie. Vyskúšajte pilates, jogu alebo začnite jazdiť na bicykli. Bez väčšieho úsilia bude vaše telo mladšie a pevnejšie. Cvičenia nielenže vášmu telu dodáva pekný tvar a zlepší váš zdravotný stav, ale aj zrýchluje detoxikáciu buniek. Vďaka tomu sa vyhnete pokročilej forme celulitídy a strate elasticity pokožky.

4. Doprajte si domáce SPA

Nemusíte chodiť do kúpeľov, aby ste si pokožku ošetrili relaxačnou a intenzívnou výživou – všetko, čo potrebujete, je kúpeľná soľ, sviečka a olejovú sviečku. Po dokončení voňavého a výživného kúpeľa môžete vytiahnuť olej a urobiť si masáž celého tela. Uvoľnená pokožka získa príjemný odtieň, vzhľad a pevnosť. Soli do kúpeľa jej poskytnú cenné minerály, uvoľnia a upokojia pokožku, zatiaľ čo masáž posilní a spríjemní pocity pokožky.

5. Venujte pozornosť zloženiu kozmetiky

Toto pravidlo platí pre pokožku pre všetky vekové kategórie – aby nedošlo k jej poškodeniu alebo podráždeniu – venujte pozornosť tomu, čo daný krém alebo mlieko obsahuje. Najlepšie je, ak sa skladá z prírodných zložiek a neobsahuje vysúšujúce alkoholy s krátkym reťazcom, parabény, ropné deriváty alebo príliš veľa silikónov alebo iných syntetických látok, ktoré sa vyrábajú v laboratóriách. Výsledkom je, že pokožka má šancu absorbovať iba bezpečné, skutočne výživné látky, ktoré ju v priebehu času nevysušujú ani nedráždia.

6. Chráňte pokožku pred UV žiarením

Slnečné žiarenie je mimoriadne nebezpečné. Spôsobuje nielen početné závažné kožné ochorenia, ale zároveň prispievajú k tvorbe rakoviny. Okrem toho je tiež jedným z najzávažnejších nepriateľov pokožky. Prečo? Vďaka tomu, že je suchá, sa zbavuje pružnosti a spôsobuje tzv. starnutie pokožky. Keď si kúpite telové mlieko – vždy skontrolujte, či bolo obohatenéo primerane vysoký SPF.

7. Očistite telo

Čistenie tela špeciálnou kefou vyrobenou z prírodných štetín poskytuje pokožke a telu množstvo výhod. Ukazuje sa, že takéto ošetrenie je mimoriadne jednoduché, nezaberie veľa času a navyše ovplyvňuje celé telo – zlepšuje krvný obeh, zrýchľuje detoxizáciu buniek a pomáha zbaviť sa celulitídy, strií, nerovnomerne distribuovaného pigmentu, spevňuje telo a posilňuje schopnosť pokožky absorbcie živín – absorbuje tak viac aktívnych zložiek.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *