8 zimných pravidiel starostlivosti

Mrazivý chlad, sneh, mrazivý vzduch, to všetko sú nemilosrdné vplyvy na pokožku… V zime skončíte s poškodením vlasov, podráždením pokožky, slabými riasami a obočím. Ako sa môžete zachrániť pred vonkajším mrazom a teplom v interiéri?

8 zimných pravidiel starostlivosti o vlasy a pokožku

1. Stlmte kúrenie

Áno, teplo je pekné. Nezabudnite však, že zahriaty vzduch je extrémne suchý, ničí pokožku a vystavuje krvné cievy riziku. Preto by ste sa mali uistiť, že v interiéri je dostatok vlhkého vzduchu – kúpte si zvlhčovač. Radiátor môžete tiež vždy vypnúť, keď idete von, aby ste predišli nadmernému kúreniu a následne si poškodili krehké krvné cievy.

2. Vždy pamätajte na dôkladné čistenie tváre

Čistenie je základom starostlivosti o pleť – nielen v zime. V tomto ročnom období zľazy produkujú viac mazu, takže ich udržiavanie v čistote nie je nič iné ako nutnosť. Okrem dobrej micelárnej vody používajte dobrý peeling na tvár – pôsobí intenzívnejšie a účinne odstraňuje odumreté kožné bunky. Kefka rovnako stimuluje obnovu a opravu pokožky, takže si ho robte najmenej raz týždenne.

3. Pridajte do svojej starostlivosti o krásu prírodné oleje

Prírodné oleje sú to najlepšie, čo môžete v zime svojej pokožke a vlasom ponúknuť. Sú vhodné na starostlivosť o celé telo vrátane tváre a nôh! Navyše fungujú skvelo ako ošetrenie na vlasy, ktoré si môžete urobiť doma. Vďaka mastným kyselinám, vitamínom a fytosterolom obsiahnutým v olejoch môžete zregenerovať svoje vlasy a pokožku, posilňovať vlasové korienky, vyčistiť pokožku hlavy, ochrániť si pokožku pred škodlivými prvkami zvonka (mrazom, silným vetrom, ústredným kúrením).

4. Naneste opaľovací krém

UVA a UVB žiarenie je veľmi škodlivé, ničí pokožku a okamžite spúšťa procesy starnutia. Svoju pokožku musíte chrániť pred slnečnými lúčmi aj v zime (najmä pri lyžovaní alebo horskej turistike). Čím vyššie pôjdete, tým väčší počet UV lúčov vaša pokožka dostane. Aby to nebolo ešte horšie, slnečné svetlo sa odráža od snehu. Používajte krém s vysokým UV filtrom a nezabudnite si ho znova aplikovať každé 2-3 hodiny.

5. Použite sérum na mihalnice a obočie

V zime sa oslabia dokonca aj tie najsilnejšie riasy a najhrubšie obočie, preto treba podporiť zvýšenú odolnosť voči poškodeniu a zraniteľnosti. Riasy a získajú vďaka séru lepšiu odolnosť. Aplikácia takýchto výrobkov je extrémne jednoduchá a rýchla: nezabudnite si aplikovať výrobok na riasy/obočie raz denne.

6. Nezabudnite na ochranu rúk – používajte rukavice

Koža rúk sa rýchlo poškodí a nanešťastie nepomôže ani tá najtrendovejšia manikúra. Ak chcete zabrániť predčasnému starnutiu pokožky rúk, používajte okrem krémov na ruky aj rukavice – ušetreia vašu jemnú pokožku.

7. Používajte trochu rybieho oleja & dobré mastné kyseliny

Nenasýtené mastné kyseliny sú nevyhnutné pre správne fungovanie tela. V zime sú obzvlášť užitočné na odstránenie voľných radikálov. Mastné kyseliny v nerafinovaných olejoch pôsobia úžasne ako pleťové sérum, ktoré chráni pred znečistením a oxidačným stresom.

8. Chráňte svoje pery a vlasy

Myslím, že si všetky spomíname na túto fázu kozmetickej rutiny. Pery sú však prvou časťou tela, ktorá sa v zimnom období veľmi vysušuje. Vždy sa uistite, že máte pri sebe balzam na pery a skôr než pôjdete von si votrite trochu prírodného oleja do končekov vlasov. Tak si ochránite svoje vlasy pred poškodením.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *