4 najlepšie séra proti začervenaniu [Rebríček top produktov]

Dve charakteristické črty kuperóznej pokožky sú začervenanie a metličkové žilky. Zoznam je, samozrejme, oveľa dlhší, niekedy sa zdá byť takmer nekonečný. Citlivá a tenká kuperózna pokožka reaguje na vonkajšie faktory, ktoré nemajú na ostatné typy pokožky žiaden vplyv.

Aby sme pomohli kuperóznej pokožke vyzerať bezchybne, musíme jej dopriať ošetrenia a vhodné produkty na jej starostlivosť. Preto vám odporúčame používať len kozmetiku, ktorá je zameraná na metličkové žilky a začervenanie a je súčasne jemná k reaktívnej pleti.

V tomto článku vám predstavíme rebríček top pleťových sér určených na kuperóznu pokožku. Tieto kozmetické prípravky majú na celom svete množstvo pozitívnych recenzií. Pozreli sme sa na nich za vás a vybrali len to – podľa nášho názoru – ktoré je najlepšie.

Je moja koža kuperózna?

Niekedy si nie sme istí, aký typ má naša pokožka. Keď starneme, je to ešte zložitejšie. Prečo? Lebo čím sme starší, tým je vyššia pravdepodobnosť, že sa zmení typ našej pleti. Spôsob, akým sa denne staráme o pokožku, kúry, aké používame, jedlo, ktoré jeme – to všetko má na pokožku vplyv.

Samozrejme, každý typ pokožky má svoje charakteristické črty, to platí aj pre kuperóznu pokožku. Ktoré zo znakov nášho tela môžeme pripisovať kuperóznej pokožke? 

  • vznik cievnych lézií (alias metličkových žiliek)
  • vznik začervenaniapichavý a pálivý pocit

Je zaujímavé, že väčšina sér na tvár, vrátane tých v tomto rebríčku, aj napriek tomu, že sú vyrobené pre kuperóznu pokožku a začervenanie, sú vhodné aj na suchú, citlivú zrelú pokožku.

Oplatí sa investovať do séra na tvár?

Podľa posledných prieskumov sa zistilo, že zákazníci si málokedy kupujú pleťové sérum. Čistiace gély a pleťové krémy považujú za povinné prvky skrášľujúcej rutiny, bez ktorých si mnoho zákazníkov nevie predstaviť život. Sérum však považujú za zbytočne vyhodené peniaze. A to je škoda, lebo sérum na tvár je jediný produkt, ktorý preniká po pokožky a zlepšuje jej stav zvnútra. Čo sa týka aplikácie, ak chcete vidieť výsledky, nie je ho nutné používať v určitú dobu dňa. To znamená, že sérum môžete zaviesť do svoje rannej a/alebo dennej skrášľujúcej rutiny.

Teraz, keď je už jasné, prečo by pleťové sérum malo byť základným prvkom pleťovej rutiny, presuňme sa k výberu toho, ktoré je pre vás najvhodnejšie.

Ktoré sérum by ste si mali vybrať na kuperóznu pokožku a začervenanie?

Smutnou pravdou je, že na kuperóznu pokožku neexistuje veľa sér, ktoré by nespôsobili podráždenie. Našťastie je zopár značiek, ktorým sa podarilo vyvinúť úžasné produkty, ktoré namiesto nežiaducich reakcií, prinášajú skvelé účinky. Ktoré sú to produkty?

Pri zostavovaní tohto rebríčka sme prelustrovali desiatky sér na tvár určených na kuperóznu pokožku. Aby sme vybrali tie najlepšie, zanalyzovali sme ich ingrediencie INCI, aby sme vyradili produkty, ktoré sú zložené z neželaných ingrediencií, ako sú napr. alkoholy. Hľadali sme taktiež rastlinné extrakty, ktoré sú veľmi dôležité pri starostlivosti o kuperóznu pokožku. Medzi niektoré z ingrediencií, ktoré sme hľadali patria: extrakt z pagaštanu, vitamín C glycerín.

Pri našom prieskume sme do úvahy brali aj ďalšie tri aspekty: dostupnosť, veľkosť a cenu.

TOP 4 pleťových sér na kuperóznu pokožku a začervenanie

Číslo 1:  Nanoil, Anti-Redness Face Serum

Nanoil sérum sa zdá byť top z vybraných produktov, ktoré si poradí s problémami typickými pre kuperóznu pokožku. Keď sme sa pýtali na plusy, používateľky spomenuli rýchle účinky, pričom kožní špecialisti vyzdvihli receptúru. Zoznam ingrediencií je naozaj krátky, čo považujeme tiež za obrovské plus – produkt je bez alkoholov, silikónov a nechcených konzervantov. Použité boli štyri extrakty (lipa, cyprusové šišky, kôra z pagaštanu, koreň punarnavy), ktoré zlepšujú vzhľad pokožky, vďaka ktorým je zdravšia a odolnejšia voči dráždivým látkam. Hlavným benefitom Nanoil Anti-Redness Face Serum je posilnenie krvných ciev. To má priamy vplyv na zmiernenie problémov s cievnymi léziami. Sérum navyše odstráni pigmentové škvrny a pokožka nadobudne zjednotený odtieň. Nakoniec, pokožka bude hydratovaná, vyživená a chránená pred predčasným starnutím. Výsledky spozorujete veľmi rýchlo.

Nanoil sérum na tvár na kuperóznu pokožku je cenovo prijateľný kozmetický prípravok. Je v 50 mililitrovej fľaške, čo znamená, že vydrží dlho. Nanoil Anti-Redness Face Serum je 100% vegánsky produkt.

Viac informácií + návod na použitie na www.nanoil.sk

Číslo 2: OLEHENRIKSEN Truth Serum, Collagen Boosted with True-C Complex

Tento produkt patrí do oranžovej rozjasňujúcej pleťovej rady od OLEHENRIKSEN. Najlepšia na tomto sére je jeho receptúra, ktorá obsahuje derivát vitamínu C, extrakty z pomaranča, kolagén a dokonca aj kyselinu hyalurónovú. Používateľky zdôrazňujú, že Truth Serum prináša okamžitú úľavu. Pokožka je aj na pocit hydratovaná. Čím dlhšie sérum používate, tým jemnejšie bude začervenanie a iné fľaky. Vďaka obsahu antioxidantov je pokožka po používaní tohoto produktu pevná a oneskorí sa nástup starnutia. Keďže OLEHENRIKSEN Truth Serum, Collagen Boosted with True-C Complex nezanecháva žiadny mastný film môžete ho nosiť pod make-up. Väčšine používateliek sa páči svieža, povzbudzujúca vôňa pomarančov. Testerom sa nepozdávala jeho gélová konzistencia.

Olehenriksen sérum sa predáva v 30-ml plastovej fľaši s dávkovacou pumpičkou. Bohužiaľ, cena za balenie je pomerne vysoká. Problémy sú aj s jeho dostupnosťou.

Číslo 3: Caudalie, Vinoperfect Radiance Serum Complexion Correcting

Táto francúzska značka – Caudalie – má na svojej webovej stránke informáciu, že sa sérum hodí aj na tie najnáročnejšie typy pokožky, medzi ktoré patrí aj kuperózna pokožka. Jeho hlavnou úlohou je zjemniť fľaky, bez ohľadu na príčinu ich vzniku, zjednotiť tón pokožky a dodať pleti zdravú žiarivosť. V receptúre je viniferín, čo je látka, ktorá sa získava z hroznovej šťavy. Je zaujímavé, že viniferín nájdete len v produktoch od Caudialie. Keď sa rozprávame o zložení, Vinoperfect Radiance Serum Complexion Correcting obsahuje 98% zložiek prírodného pôvodu. Ďalšou pozitívnou vecou je, že balenie – sklenená fľaška a plastový uzáver – sú vyrobené z recyklovaných materiálov. Je vtipné, že najviac nezrovnalostí v názoroch na tohto sérum vyvoláva jeho vôňa: niektorí ju milujú, pričom iní ju totálne neznášajú.

Hoci má Caudalie Vinoperfect Radiance Serum Complexion Correcting len 30 mililitrov, vydrží celkom dlho. Na dosiahnutie požadovaných výsledkov ho musíte používať pravidelne a dlhšiu dobu.

Číslo 4: Origins, Mega-Mushroom Serum

Tu je ďalšie pleťové sérum vyrobené z pôsobivých ingrediencií. V prvom rade, vo fľaške tohto séra nenájdete žiadne SLS alebo minerálne oleje. Namiesto toho je tam med, včelí vosk, rakytník a huby reishi. Posledná ingrediencia je najzaujímavejšia. Zistilo sa, že je to antioxidant, takže odďaľuje starnutie. Okrem toho tiež udržiava hydratáciu v pokožke. Zoznam ingrediencií je dlhší, lebo Origins Mega-Mushroom Serum je tiež plné rastlinných olejov. Bohužiaľ, INCI zoznam ingrediencií je až príliš dlhý a obsahuje aj niekoľko vonných zložiek, ktoré zvyšujú riziko podráždenia. Sérum pri pravidelnom používaní zanecháva pokožku žiarivejšiu a zjednotí jej odtieň, hydratuje a vyhladí ju.

Origins sérum je jediným produktom z rady Mega-Mashroom, ktorý je určený na upokojenie podráždenia. Je to vegánsky produkt dostupný v 3 veľkostiach: 30, 50 a 100 ml.