Hľadáte keratínovú masku na vlasy? Pozrite si náš výber

Keď sa povie keratín a vy si hneď vybavíte ošetrenie vlasov – je to fajn, pretože to presne od dobrej keratínovej masky očakávame. Keďže sú naše vlasy vytvorené z tohto proteínu, bolo by zvláštne, keby sme hľadali iné látky, ktoré by mali pomôcť oživiť naše poškodené vlasy. Týmto chceme povedať, že sme si celkom istí, že dobrá keratínová maska sa čoskoro stane jedným z vašich top vlasových produktov. Okej, ale ako ju nájsť? Nerobte si starosti, my sme sa o to postarali a pripravili sme pre vás zoznam najlepších keratínových masiek na vlasy, ktoré sa oplatí vyskúšať a potom používať na pravidelnej báze.

Niekedy vám používanie keratínovej masky neprinesie také účinky, aké si želáte, alebo ak áno, budete pravdepodobne musieť čakať trochu dlhšie ako ste predpokladali. Prečo sa toto stáva? Pretože nie je jednoduché zlepšiť kvalitu vlasov a ich vzhľad, ak na nich stále pôsobia škodlivé faktory. To znamená, že okrem toho, že začnete vo vašej kozmetickej rutine používať keratínovú masku na vlasy, mali by ste sa uistiť, že vaše vlasy nemusia bojovať proti agresívnym vplyvom, ktoré ich oberajú o ich silu, lesk a objem.

Príčiny poškodenia vlasov

Čo je príčinou slabých, nevýrazných, vypadávajúcich vlasov? Príčin je mnoho. Mali by ste poznať aspoň tie najzávažnejšie, aby ste ich eliminovali a pomohli vašim vlasom v regenerácii. Tu je zoznam vlasových zlozvykov, ktorých vám odporúčame sa zbaviť, ak chcete mať dlhé a zdravé pramene vlasov:

 • používanie príliš vysokej teploty na vlasy (napr. pri fénovaní vlasov, žehlení, kulmovaní)
 • príliš časté farbenie a odfarbovanie vlasov
 • ťahanie vlasov pri ich česaní
 • energické šúchanie vlasov drsným uterákom
 • spánok s mokrými vlasmi
 • nedostatok adekvátnej starostlivosti a ochrany

Dobré vlastnosti, ktoré by mala mať keratínová maska na vlasy

Najlepšia je keratínová maska, ktorá vám prinesie účinky, s ktorých dosiahnutím počítate. To znie ako samozrejmosť, ale ukazuje sa, že nie všetky keratínové masky na vlasy túto úlohu poriadne spĺňajú. Obrovská skupina týchto produktov je zložená z príliš veľkého množstva ingrediencií (napr. rastlinných alebo emoliencií), ktoré nielenže limitujú množstvo keratínu, ktorý môže byť v produkte použitý, ale tiež bránia v dosiahnutí požadovaných výsledkov. Keratínová maska, ktorú si vyberiete, vám musí ponúknuť hĺbkovú vlasovú kúru, vďaka čomu budú pramene vašich vlasov ošetrené a zdravé. Tým chceme povedať, že takýto produkt by mal byť vyrobený len z niekoľkých ingrediencií, kde hrá keratín hlavnú rolu.

Najlepšia keratínová maska na vlasy. Aké benefity ponúka?

Ošetrenie vlasov keratínom nie je len mýtus. Najlepšie keratínové masky vedia viditeľne zlepšiť vzhľad vlasov tým, že zvrátia poškodenie a vyhladzujú kutikulu vlasov. Keďže keratín vie opraviť poškodenie, tak tento proteín vlasy posilňuje a zvyšuje ich odolnosť. Aké benefity vám prináša najlepšia keratínová maska na vlasy? Takýto produkt musí:

 • zlepšiť vzhľad vlasov, zanechať ich krajšie
 • vyhladiť kutikulu vlasov
 • urobiť vlasy odolnými voči poškodeniu a vonkajším agresorom
 • zanechať vlasy hladšie a lesklejšie
 • urobiť vlasy príjemnými na dotyk
 • dať vlasom plnší vzhľad (nezaťažovať ich)

Najlepšie keratínové masky na vlasy. Top 5

1. NANOIL KERATIN HAIR MASK

Neprekonateľná! Hodí sa perfektne na ošetrenie poškodených vlasov a taktiež aj na prevenciu pred oslabením zdravých vlasov. Nanoil Keratin Hair Mask je u spotrebiteľov údajne najobľúbenejším vlasovým produktom a absolútne ju odporúčajú aj odborníci. Jej tajomstvom je zloženie, ktoré bolo svedomito vyvinuté na celkové ošetrenie vlasov. Tento produkt je formulovaný s hydrolyzovaným keratínom a pantenolom, aby vám pomohol dosiahnuť váš cieľ a vytvoriť ľahučký obklad na vlasy, ktorý prináša vašim vlasom zdravie a zlepšuje ich silu. S Nanoilom nemusíte čakať dlho, aby ste videli zlepšenie vo vzhľade vašich vlasov. Od prvého použitia tejto Nanoil Keratin Hair Mask sa budú vaše vlasy ľahšie rozčesávať, budú lesklejšie a odolné voči krepovitosti. Pri pravidelnej aplikácii tejto keratínovej masky na vlasy budú vaše vlasy plné objemu a odolné. Nanoil obsahuje najväčšie množstvo keratínu a nestojí veľa! Aby ste sa mohli tešiť z nádherných, zdravých a lesklých vlasov, musíte si Nanoil Keratin Hair Mask aplikovať na práve umyté vlasy a po 15 minútach ju opláchnuť.

Viac informácií: nanoil.sk

PLUSY:

 • poskytuje hĺbkové ošetrenie vlasov
 • viditeľne a rýchlo zlepšuje vzhľad vlasov
 • posilňuje, chráni a uzamyká vodu vo vnútri vlasu
 • je vyrobená z dobre zvolených ingrediencií
 • atraktívna cena

2. GLOBAL KERATIN DEEP CONDITIONER

Keratínová maska na vlasy od Global Keratin bola vytvorená na výživu a vyhladenie vlasov. Odporúča sa aj na posilnenie nadmerne zaťažených vlasov, ktoré boli zničené v dôsledku ich farbenia, odfarbovania alebo trvalej. Bohužiaľ, kvôli vysokej cene si tento produkt nemôže dovoliť každý. Zloženie obsahuje Juvenix – zmes ingrediencií vyvinutú v laboratóriách. Toto záhadne znejúce slovo je názov unikátnej kombinácie vitamínov, peptidov, ktoré vlasom dopĺňajú živiny a vlhkosť. Samozrejmosťou je, že Global Keratin obsahuje aj keratín, ktorý je zodpovedný za ošetrenie vlasov a ich posilnenie. Tento produkt je navyše obohatený o rastlinné extrakty. Keďže zoznam ingrediencií nie je taký krátky a jednoduchý, ako to je u prípravku, ktorý bol spomenutý vyššie, ani účinky, ktoré prináša keratín v Global Keratin Deep Conditioner nie sú také silné.

PLUSY:

 • posilňuje vlasy
 • zvyšuje lesk a zlepšuje odolnosť
 • uzamyká vodu vo vnútri vlasu
 • vydrží dlho

3. KEUNE CARE KERATIN SMOOTH MASK

Toto je momentálne jedna z najdrahších masiek na vlasy, akú môžete nájsť. Keune maska na vlasy je dostupná v pomerne veľkom balení, takže by vám mala vydržať dlho, ibaže by ste zistili, že na vašich vlasoch dobre neúčinkuje, tak potom ju pravdepodobne darujete nejakej kamarátke. Tento produkt je odporúčaný pre suché a drsné vlasy, pretože jeho hlavnou úlohou je vyhladiť kutikulu a bojovať proti suchosti. To znamená, že Keune Care Keratin Smooth Mask je perfektná pre nezvládnuteľné vlasy, ktoré sú pevné a nedajú sa natočiť, ale aj pre extrémne dehydratované pramene vlasov. Keďže textúra tohto produktu je skôr hustejšia, môže krehké a jemné vlasy zaťažiť. Čo sa týka ingrediencií, maska na vlasy je vyrobená z keratínu, vitamínu B5, bambuckého masla a unikátnej zmesi Quat, ktorá by mala chrániť vlasy pred poškodením horúcim stylingom.

PLUSY:

 • unikátna hĺbkovo vyživujúca zmes ingrediencií
 • perfektne vhodná pre extrémne dehydratované a poškodené vlasy
 • veľký objem masky
 • vyhladzuje kutikulu vlasov

4. KÉRASTASE RÉSISTANCE MASQUE FORCE ARCHITECTE

Ak hľadáte produkt, ktorý by vám pomohol oživiť extrémne poškodené, krepovité, lámavé a drsné vlasy, táto maska na vlasy od Kerastase bude pre vás skvelá. Táto keratínová maska by mala pomôcť ošetriť nadmerne zaťažované vlasy. Čo sa týka ingrediencií použitých na vytvorenie Kerastase Resistance Masque Force Architecte, keratín je tu doplnený o ceramidy, ktoré vypĺňajú diery a opravujú keratínové väzby vo vlase. To robí masku na vlasy celkom unikátnou. Nanešťastie, jej cena môže niektoré ženy odrádzať.

PLUSY:

 • viditeľne ošetruje vlasy
 • má zaujímavý zoznam ingrediencií
 • účinky vznikajú veľmi rýchlo

5. PHYTO PHYTOKÉRATINE EXTRÊME EXCEPTIONAL MASK

Phytokeratine je jednou z najdrahších masiek na vlasy v tomto rebríčku. Aj napriek tomu, že má bohaté zloženie, množstvo keratínu použitého v tomto produkte by mohlo byť väčšie. Produkt však má dobré účinky. Phyto Phytokeratine Extreme Exceptional Mask je vhodná pre vlasy bez života, matné, suché a taktiež aj poškodené vlasy. Okrem rastlinného keratínu tento produkt obsahuje aj baobabový olej, sapotový olej a bambucké maslo. Keďže jeho textúra je dosť hustá, nemal by sa aplikovať na jemné vlasy.

PLUSY:

 • obsahuje rastlinný keratín
 • obohatená o 8 aminokyselín
 • perfektná pre matné a suché vlasy