Prehľad olejov na vlasy: najlepšie oleje pre váš typ vlasov

Oleje pre vlasy sú našou obľúbenou starostlivosťou o vlasy, ktorá slúži na samozrejme udržiavanie vlasov v dobrom stave. Oleje pre vlasy obmedzujú vyblednutie farby, odstraňujú lámavosť a pokožku hlavy a obnovujú vlasy. Tieto produkty sú dostupné v rôznych typoch pre rôzne typy vlasov. Niektoré z nich obsahujú rastlinné oleje, vosky a iné zložky.

Rastlinné oleje: najobľúbenejšie produkty na pre ošetrenie vlasov

Rastlinné oleje sú obľúbeným typom oleja na starostlivosť o vlasy, pretože ich obsahuje veľa prospešných zložiek. Medzi najlepšie patria:

1. Sójový olej:

Sójový olej obsahuje veľa omega-3 mastných kyselín, ktoré dokonale hydratujú a chránia vlasy pred účinkami voľných radicalov. Súčasťou sójového oleja sú aj veľa vitamínov, ktoré majú skvelé hojenie vlasov. Ako extrakt má podporiť tvorbu epiteliálnych buniek a liečiť vlasy i pokožku hlavy. Je to skvelé pre odstránenie lupín a pre udržiavanie lesku vlasov.

2. Olivový olej:

Olivový olej je ďalším vynikajúcim bylinným produktom na starostlivosť o vlasy. Je plný vitamínov, zinok, železo a kyseliny olejovej. Tieto zložky zlepšujú rast vlasov, majú blahodárny účinok na hrubé vlasy a nedostatočnú hydratáciu a poskytujú im lesk a vitalitu. Olivový olej dodáva vlasom silu a lesk, obmedzuje lámanie a pomáha pri prevencii častého rozštiepenia koncov. Poskytuje vlasom ochranu pred poškodením UV žiarenia a ovocnými kyselinami.

3. Kokosový olej:

Kokosový olej je jedným z najlepších prírodných olejov na starostlivosť o vlasy. Obsahuje veľa vitamínov E a K a okrem toho obsahuje aj mastné kyseliny, ktoré chránia naše vlasy pred poškodením. Má skvelé hydratačné a zvláčňujúce vlastnosti a dokonale spomaľuje vyblednutie farby na vlasoch. Má schopnosť preniknúť do buniek pokožky hlavy a obnoviť vlasovú a pokožku hlavy. Je úžasným prírodným protizápalovým činidlom a lieči všetky stavy pokožky hlavy.

4. Mandľový olej:

Mandľový olej je ďalším skvelým prírodným produktom na starostlivosť o vlasy. Super rastlinný olej hydratuje vlasy, znižuje lupiny a poskytuje im lesk. Obsahuje vysoký obsah vitamínu E, čo mu dáva protizápalové vlastnosti. Obsahuje tiež množstvo živín ako proteíny, kyselinu linolovú a omega-6 mastné kyseliny, čo je skvelé pre obnovenie poškodených vlasov. Mandľový olej dokonale zvláčňuje vlasy, znižuje hlavové šupiny a dodáva jim tuhosť a lesk.

5. Avokádový olej:

Avokádový olej je skvelým prírodným produktom na starostlivosť o vlasy. Je to jedna z najlepších rastlinných olejov pre lesk na jednoduché farbené vlasy. Je veľmi bohatý na extrakty zo semien avokáda, ktoré sú plné vitamínov, minerálov a aminokyselín. Tento olej skvelo hydratuje vlasy a zvláčňuje ich. Tiež čistí pokožku hlavy a dodáva jej čerstvosť. Stimuluje tvorbu životne dôležitých kolagénu pre zdravie vlasov a znižuje pravdepodobnosť poškodenia vlasov. Tento produkt je skvelý na obnovu sviežosti vlasov a pomáha obnoviť lesk na suchých alebo poškodených vlasoch.

6. Neemový olej:

Neemový olej je úžasnou prírodnou starostlivosťou o vlasy. Je bohatý na vitamíny, minerály a zinok, čím pomáha zmierňovať štiepenie, lupiny a nedostatočnú hydratáciu. Je to tiež skvelé prírodné činidlo proti plesniam a baktériám, čo je prospesné pre rast vlasov. Neemový olej obsahuje veľa mastných kyselín, ktoré pomáhajú odstrániť odumreté bunky pokožky hlavy a obnoviť jej pH. Ak je tento olej aplikovaný na pokožku hlavy, môže to liečiť lupy, dermatitídu a akné. Pomáha tiež pri regenerácii vlasov a chráni ich pred vplyvom prostredia.

7. Arganový olej:

Arganový olej je ďalší skvelý bylinný produkt na starostlivosť o vlasy. Tento produkt je bohat