Urob si sám – paleta na očné tiene a rúže

Všetky vaše obľúbené očné tiene a rúže na jednom mieste? Áno, aj to sa dá! Bude vás to stáť trochu času, ale budete mať svoju vlastnú kozmetickú paletu. A to je, ako sami iste uznáte, neobyčajne šikovný nástroj. Vaša kozmetika nebude zaberať toľko miesta. Koniec rozhádzaným krabičkám a fľaštičkám v kúpeľni či na kozmetickom stolíku. Urobíte si výber toho, čo naozaj potrebujete a používate a spojíte to do jedného kúsku. Vaša vlastná paleta sa bude obsahovať očné tiene a rúže vašich obľúbených trendy farieb.

Ako si pripraviť vašu vlastnú paletu? Prirodzene, takýto doplnok sa dá kúpiť aj v drogérii, alebo na internete. Môžete použiť aj obaly na CD, alebo podobné krabičky, ktoré sa dajú naplniť malými kompartmentmi rôznych tvarov a veľkostí. Jediným problémom je prilepenie kompartmentov k obalu. Väčšinou sú očné tiene pevného skupenstva a predávajú sa v kovových kompartmenoch. Tie by sa dali pripevniť aj pomocou magnetu. Dobrá je aj obojstranná lepiaca páska. Ale ako ku krabičke pripevniť rúž? a magnet. Vyberiete si obľúbené farby rúžov, každý z nich popučíte a roztopíte na lyžičke nad sviečkou. Prirodzene, nesmiete ich spáliť, nad plameňom lyžičku podržte iba chvíľu. Potom roztopený rúž nalejte do podobného kompartmentu ako tiene a pripevníte na paletu. Po čase opäť stuhne a budete si ho na pery nanášať kozmetickým štetcom.pllet

Ako si pripraviť paletu úplne od začiatku? V papiernictve si kúpite drevenú krabičku potrebnej veľkosti. Pohľadajte aj ozdobný papier, nálepky, alebo podobné veci, ktorými si svoju kozmetickú paletu vyzdobíte. Keď zhromaždíte všetok potrebný materiál vrátane nožníc, lepidla, špongie, pravítka aj ceruzky, pustite sa do práce. Na ozdobnom papieri si vyznačte rozmery vašej krabičky a potom prilepte vonkajšie časti krabičky a papier zahnite dovnútra. Veko krabičky môžete podobne oblepiť papierom, alebo ho vyzdobíte samolepkami. Špongiu alebo molitan vystrihnite do požadovaného rozmeru, aby pokrýval dno krabičky. Potom v ňom vystrihnite krúžky, alebo štvorce, podľa rozmerov kompartmentov, ktoré budete do krabičky vkladať. V takto vystlanej krabičke bude vaša kozmetika pekne držať na svojom mieste, ale samozrejme nezabudnite jednotlivé kompartmenty prilepiť.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *