Skvelé nočné regeneračné ošetrenia

V zime a na jeseň sú noci dlhé – prečo nevyužiť tento čas na omladenie a ošetrenie pleti počas noci? Tieto procedúry sú samozrejme skvelé aj pre jarné a letné noci. Účinky vás prekvapia. Ázijské ženy odporúčajú nočné masky na tvár, hinduistické ženy milujú olejovanie vlasov. Len si pomyslite na tie husté vlasy a krásne tváre. Ako sa starať o našu pokožku a vlasy počas noci?

1. Regenerácia tváre

Viete, prečo sú nočné krémy zvyčajne o niečo ťažšie a bohatšie na živiny? V noci naša pokožka rýchlo vstrebáva všetky pozitívne látky, takže takéto ošetrenie prináša lepšie výsledky. Okrem dobrého krému, ktorý by mal obsahovať coeznzym Q10, vitamín C a E a retinol, môžete raz alebo dvakrát týždenne použiť masku na tvár. Ázijské ženy poznajú tento rituál veľmi dobre. Sú známe pre svoju krásnu pokožku. Všetky druhy kozmetiky a produktov starostlivosti o pleť, ktoré používajú, sa za chvíľu stanú hitom. Nočné pleťové masky sa stali populárnymi po celom svete. Čo je na nich také úžasné? Presvedčte sa sami: vyskúšajte nočnú masku s výživnými, zvlhčujúcimi a regeneračnými vlastnosťami. Ráno uvidíte, ako sa stav a vzhľad vašej pokožky navždy zmenil.

2. Krásne telo pred spaním

Používate pred spaním telové mlieko? Väčšina žien nie. Medzitým, najmä v zime, keď suchý vzduch z radiatorov vysušuje našu pokožku by malo byť ešte viac neodmysliteľnou súčasťou starostlivosti. Ak je vaša pokožka extrémne suchá – zmiešajte si krém s niekoľkými kvapkami prírodného oleja, alebo jednoducho pridajte olej (arganový, kokosový, ľanový alebo olivový olej) do kúpeľu a ponorte sa do takéhoto teplého, výživného a regeneračného prostredia.

Nočná regenerácia zahŕňa aj ruky a nohy. Aby ste si ich úplne zregenerovali, siahnite po špeciálnych bavlnených rukaviciach a ponožkách. Pred spaním si môžete na ruky a chodidlá naniesť silnú vrstvu krému alebo balzamu. Potom sa vaše ruky a nohy celú noc regenerujú a vyživujú, aby boli ráno dokonale hladké, vlhké a krásne.

3. Nočná regenerácia vlasov

Noc je ideálny čas na domácu starostlivosť, ktorá funguje ako vlasová sauna v kaderníckych salónoch. Hovoríme o olejovaní vlasov, ktoré bolo veľmi populárne v Indii a teraz je po celom svete. Prírodné oleje, ktoré sa nanášajú nielen na vlasy, ale aj na pokožku hlavy, sú skvelým prostriedkom na odstránenie problémov s vlasmi. Toto ošetrenie regeneruje, posilňuje, zlepšuje rast, zastavuje vypadávanie vlasov, zaisťuje hladkosť a lesk. Čím dlhšie sú oleje nanesené na vlasoch, tým lepšie: napraví sa viac poškodení. Preto je olejovanie vlasov cez noc jedným z najvýznamnejších ošetrení vlasov. Olej pokrýva celé vlasy a jemne preniká do pokožky hlavy. Ráno si vlasy jednoducho umyte.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *