Predlžovanie rias – prezradíme vám celú pravdu

Vedeli ste, že predlžovanie rias je robota extrémne náročná na trpezlivosť? Pri jednom sedení vám totiž nalepia až 110-130 individuálnych rias. Ak sa rozhodnete nosiť predĺžené riasy, aj napriek doplňovaniu ich nemôžete nosiť viac ako rok. Potom je nutné nechať vaše riasy oddýchnuť od záťaže. Čítajte ďalej a dozviete sa všetko o predlžovaní rias.

Predlžovanie rias – aplikácia je náročná na čas

Prvé sedenie, ktoré absolvujete bude najdlhšie. Lepenie rias po jednej môže trvať aj 3 hodiny. Je preto dôležité naplánovať si koľko času v salóne strávite. A nezabudnite ísť predtým na toaletu. Ak sa začne s lepením, budete musieť nepretržite sedieť najmenej dve hodiny so zavretými očami. Dopĺňanie v neskorších sedeniach už trvá len okolo 45 minút.

mountainwqeq

Nájdite si dobrého odborníka

Ani neuvedomujeme, aké je to dôležité, že? Dnes, v dobe internetu a YouTube totiž máme až príliš veľa špecialistov, ktorí si čosi kdesi pozrú a prečítajú a hneď sa to dajú robiť. Takže, kým sa objednáte do salónu, pozisťujte si jeho referencie. Najlepšie informácie získate od spokojných kamarátok, ktoré ho navštevujú. Alebo sa opýtajte niekoho s predĺženými riasami, kde si ich dal robiť, a či je spokojný. Ak si nebudete istá, nechoďte tam. Oko je veľmi citlivá oblasť, a neoplatí sa s ním experimentovať. Za to nestoja ani predĺžené riasy. Všeličo totiž nemusí byť v poriadku: napríklad zistíte, že ste alergická na lepidlo, alebo natrafíte na neskúsenú pracovníčku a výsledný efekt bude neuspokojivý. Nebojte sa opýtať sa aj priamo v salóne, či majú certifikát a dôkazy o vyškolení. Zisťujte čo najviac informácií online. Hľadajte len salóny s certifikátom, aby ste si mohlo byť istá, že vaše riasy sú v dobrých rukách.

48 hodín po aplikácii nechajte lepidlo schnúť

Asi najdôležitejšie pravidlo je, že 48 hodín od aplikácie sa vaše riasy nesmú namočiť. To znamená, že si nesmiete umyť vlasy, ani ísť na plaváreň, ale ani cvičiť, aby ste sa nespotili. Veľký pozor aj pri umývaní, aby ste si neosprchovali tvár. A tiež neplačte! Najlepšie je ísť do kina, ale nie na dojímavý film. Vyhýbajte sa vlhkým miestam, nebuďte dlho ani v kúpeľni. Celá troj-hodinová procedúra sa totiž dá zničiť v priebehu prvých dvoch dní. Vtedy sa totiž dá lepidlo ešte ľahko rozpustiť a umelé riasy odpadnú.

Musíte zmeniť aj starostlivosť o pleť

Vaše nové úžasné riasy nesmú prísť do kontaktu s olejom, preto tomu musíte prispôsobiť aj kozmetické prostriedky, ktoré používate. Pozor na makeup, väčšina obsahuje nejaký olej. Odličujte sa micelárnou vodou, alebo iným odličovačom bez oleja. Možno vám v salóne odporučia umývať si oblasť očí dva-krát za deň. Ale pri umývaní dávajte pozor, rias sa dotýkajte iba veľmi jemne . Nenechávajte riasy dlho mokré ani po čistení, radšej ich vysušte fénom. Prílišná vlhkosť by mohla narušiť lepidlo. Fén vám môže pomôcť aj pri vytáčaní rias dohora, pretože na nalepené riasy určite nemôžete používať klieštiky. Netrávte dlhé hodiny ani na plavárni ani v saune. Budete sa musieť uspokojiť s krátkou sprchou.

Budem musieť vylúpiť banku, aby som si mohla dovoliť predĺžené riasy?

Predĺžené riasy iste nie sú najlacnejším luxusom. Podľa typu a počtu nalepených rias sa cena pohybuje medzi 80-100 € za prvú aplikáciu. A to sa týka štandardnej metódy 1:1 alebo 3D. V poslednom čase idú do módy metódy 6D a dokonca 9D. Ich cena je podstatne vyššia, lebo sa lepí viac rias. Dôležitý je aj materiál, z ktorého sú umelé riasy vyrobené. Ľahučké prírodné riasy zo srsti norka sú oveľa drahšie ako syntetické. Doplňovanie potom stojí iba okolo 50€. Ak sa o riasy dobre staráte, doplniť ich budete potrebovať asi tak každé 3-4 týždne.

Musíte zmeniť spôsob maľovania

Všetky prípravky na báze oleja sú zakázané. Nájdite si podkladový makeup na vodnej báze. Ak vám takýto makeup nevyhovuje, radšej si v oblasti očí nedávajte žiadny. Vaše riasy sú krásne, dlhé a husté, takže načo ich vôbec mašovať? Stačí vám rúž a budete vyzerať miliónovo. Nepoužívajte očný krém, ale ak bez neho neviete prežiť, dajte si iba drobné množstvo pod oči. Nepoužívajte klieštiky na riasy. A ani maskara nie je vodná. Vode-odolná maskara vám nepôjde dať dole bez toho, aby ste nenarušili spoj medzi riasami a predčasne vám vypadajú.

Mám vrátiť permanentku na plavárni?

Áno, predĺžené riasy vám značne obmedzia isté oblasti života. A fyzická aktivita je jednou z nich. Potenie a kúpanie je všetko vlhkosť a tá ničí spojenie medzi riasami. Lepidlo sa rozpustí a riasy vypadajú, čo by bola škoda. Takže ani žiada horúca joga za neodporúča. Ani sauna, ani plávanie. Fyzické aktivity musíte obmedziť, teda iba na tú dobu, pokiaľ budete nosiť predĺžené riasy. Ak máte prebytok energie, skúste pilates.

Ako budú moje vlastné riasy vyzerať, keď umelé vypadajú?

Vaše prirodzené riasy vypadávajú. To je normálny proces. Potom, ako istý čas nosili na sebe nalepené umelé riasy ako záťaž navyše, budú vypadávať viac. Môže ich to hodne oslabiť a budú sa dokonca lámať, alebo vypadnú pred ukončením svojho životného cyklu. Oslabené sa zničia aj keď si budete tvár utierať do uteráka a príliš si pošúchate oči. Dokonca ich zvládne vytrhnúť aj maskara. Takže, skončíte s nosením umelých rias, ale budete mať asi tak o polovicu menej vlastných, ako ste mali pred umelými. Ak sa tomu chcete vyhnúť, je tu riešenie. Odporúča sa používať sérum na rast rias. A to aj po celý čas čo nosíte predĺžené riasy. Sérum ale nesmie byť na olejovej báze a musí rýchlo schnúť. Takéto prípravky sú napríklad Revitalash alebo Nanolash, dokážu účinne vyživovať a posilňovať korienky rias.

Predĺžené riasy si vyberú svoju daň

Ak sa rozhodnete prestať chodiť na doplňovanie, pripravte sa na to, že riasy nepadajú všetky naraz. Majú svoj rastový cyklus. Ten trvá asi 150 dní, pre každú riasu ale začal inokedy. Preto budete mať počas nasledujúcich 2 až 3 mesiacov v riasach medzery, kde vypadla riasa s nalepením, a na jej mieste začína rásť nová prirodzená riasa, ale ešte je krátka. Ak to bude vyzerať smiešne, skúste zvyšné nalepené riasy rýchlo odstrániť. Pomôže vám tvárová sauna, alebo očistenie olejčekom, ktorý rozpustí lepidlo.

Predĺžené riasy sú úžasné, ale všetko má svoje výhody aj nevýhody. Bez debaty, predĺžené riasy sú náročné na starostlivosť a je treba pre ne hodne urobiť, aby vyzerali čo najlepšie a aby dlho vydržali.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *