Tipy na udržiavanie nechtov: Manikúra na vrchole

S Jozefína Máliková

Obdivujete dámy s dokonalou manikúrou a závidíte im jej dokonalý vzhľad? Alebo možno chcete len vyzerať upravene, keď si podávate ruku s niekým novým? Ďalej už nemusíte snívať! Predstavujem vám niekoľko overených tipov, ako udržiavať svoje nechty v dokonalom stave.

Výživa a hydratácia

Prvým krokom k zdravým a krásnym nechtom je správna výživa a hydratácia. Nechty, podobne ako vaše telo, potrebujú určité vitamíny a minerály na udržiavanie zdravia a krásy. Bielkoviny, vitamín D, kalcium a železo sú len niektorými z nich.

Rovnako dôležitý je aj dostatočný prísun vody. Dehydratácia môže spôsobiť lámavé a slabé nechty. Investovať by ste mali aj do kvalitného hydratačného krému na ruky a nechty, ktorý by mal byť neoddeliteľnou súčasťou vašej dennodennej rutiny.

Pravidelná údržba

Tieto vitamíny a minerály vám poskytnú pevne a zdravé nechty, ale k ako udržiavať ich dokonalý vzhľad, je potrebné pridržiavať sa niekoľkých pravidiel. Pravidelné upravovanie a rezy nechtov sú nevyhnutné pre ich zdravý rast. Tieto kroky podporia rast nového, zdravšieho nechtu a zároveň odstránia poškodené alebo lámavé časti.

Pri pravidelnej údržbe je tiež dôležité, aby ste nikdy nerezovali kútiky. Tmavé miesto, kde sa necht začína, poskytuje ochranu pre novonarastajúce nechty. Rezaním kútikov by ste narúšaly túto ochranu a vystavovaly vaše nechty riziku infekcií.

Profesionálna manikúra

Ďalším tipom na udržanie nechtov je pravidelná návšteva profesionálnej manikúristky. Hoci domáca údržba môže byť veľmi účinná, profesionálna manikúra prináša pár dodatočných výhod. Manikúristi majú skúsenosti a výstroj potrebnú na detailné upravenie a ošetrenie vašich nechtov. Okrem toho môžu identifikovať prípadné problémy a poskytnúť rady pre ďalšiu údržbu.

Používanie kvalitných produktov

Napokon, používanie kvalitných produktov na vaše nechty je neoceniteľné. Lacnejšie laky môžu obsahovať škodlivé zložky, ktoré môžu nechty vysušiť a poškodiť. Investícia do kvalitných lakov a ošetrovacích produktov sa na druhej strane pevne oplatí.

Ako čerešnička na torte, aplikácia vrstvy ochranného laku môže pomôcť chrániť vaše nechty pred každodennými vplyvmi, ako je práca na počítači alebo domáce práce.

O autore

Jozefína Máliková je profesionálna manikúristka s viac ako desaťročnou praxou. Svojimi rukami prešli stovky nechtov, takže vie, o čom hovorí. Jozefína je tiež zapálenou blogerkou, ktorá sa zameriava na všetko, čo sa týka nechtov a krásy. Chce inspirovať ženy, aby sa cítili krásne a sebavedome, a poskytuje im praktické tipy a triky, ako to dosiahnuť.